Refundacja wyrobów medycznych
Jak informuje poseł Kazimierz Matuszny w interpelacji, trwający proces starzenia się społeczeństwa związany z trendem wydłużającego się czasu trwania życia, jest przyczyną zmian zachodzących w strukturze demograficznej ludności Polski. Wraz ze zwiększającą się liczbą seniorów wzrasta również ilość osób chorych o ograniczonej sprawności ruchowej potrzebujących profesjonalnej opieki, która może poprawić komfort ich życia. Poseł podkreślił, że osoby takie często objęte są opieką mającą na celu zaspokajanie codziennych potrzeb życiowych, a podstawową opiekę nad chorym sprawują krewni, którzy muszą przygotować odpowiednią przestrzeń dla chorego, jak i dokonać wyboru niezbędnych narzędzi i akcesoriów do codziennej opieki w domu.
Czytaj także: Zarządzanie apteką w praktyce – jak się przygotować do inwentaryzacji?
W przypadku opieki nad chorym o ograniczonej sprawności ruchowej wybór odpowiedniego łóżka z materacem i odpowiednich produktów higienicznych jest bardzo istotny, ponieważ odporność i regeneracja tkanek organizmu u takich osób jest znacznie ograniczona. Często osoby sprawujące całodobową opiekę nad obłożnie chorym nie wiedzą, które wyposażenie czy wyroby medyczne jest refundowane w całości a za które muszą zapłacić – przekazał poseł w interpelacji.
W związku z powyższym Kazimierz Matuszny zwrócił się do Ministra Zdrowia z prośbą o odpowiedź na następujące pytanie:
- Na jaki sprzęt i na które wyroby medyczne uprawnione obłożnie chore osoby mogą liczyć w ramach pełnego limitu dofinansowania z Narodowego Funduszu Zdrowia?
Czytaj także: Substancje psychotropowe i narkotyczne – aktualizacja wykazu
Źródło: GOV
Jak oceniasz artykuł?
Twoja ocena: Jeszcze nie oceniłeś/aś artykułuUdostępnij tekst w mediach społecznościowych
0 komentarzy - napisz pierwszy Komentujesz jako gość [zaloguj się lub zarejestruj]