Interpelacja w sprawie pełnej refundacji wyrobów medycznych

Poseł Kazimierz Matuszny skierował do Ministra Zdrowia interpelację w sprawie pełnej refundacji wyrobów medycznych. Co znalazło się w interpelacji?

Refundacja wyrobów medycznych

Jak informuje poseł Kazimierz Matuszny w interpelacji, trwający proces starzenia się społeczeństwa związany z trendem wydłużającego się czasu trwania życia, jest przyczyną zmian zachodzących w strukturze demograficznej ludności Polski. Wraz ze zwiększającą się liczbą seniorów wzrasta również ilość osób chorych o ograniczonej sprawności ruchowej potrzebujących profesjonalnej opieki, która może poprawić komfort ich życia. Poseł podkreślił, że osoby takie często objęte są opieką mającą na celu zaspokajanie codziennych potrzeb życiowych, a podstawową opiekę nad chorym sprawują krewni, którzy muszą przygotować odpowiednią przestrzeń dla chorego, jak i dokonać wyboru niezbędnych narzędzi i akcesoriów do codziennej opieki w domu.

Czytaj także: Zarządzanie apteką w praktyce – jak się przygotować do inwentaryzacji?

W przypadku opieki nad chorym o ograniczonej sprawności ruchowej wybór odpowiedniego łóżka z materacem i odpowiednich produktów higienicznych jest bardzo istotny, ponieważ odporność i regeneracja tkanek organizmu u takich osób jest znacznie ograniczona. Często osoby sprawujące całodobową opiekę nad obłożnie chorym nie wiedzą, które wyposażenie czy wyroby medyczne jest refundowane w całości a za które muszą zapłacić – przekazał poseł w interpelacji.

W związku z powyższym Kazimierz Matuszny zwrócił się do Ministra Zdrowia z prośbą o odpowiedź na następujące pytanie:

  • Na jaki sprzęt i na które wyroby medyczne uprawnione obłożnie chore osoby mogą liczyć w ramach pełnego limitu dofinansowania z Narodowego Funduszu Zdrowia?

Czytaj także: Substancje psychotropowe i narkotyczne – aktualizacja wykazu

Źródło: GOV

Jak oceniasz artykuł?

Twoja ocena: Jeszcze nie oceniłeś/aś artykułu

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych

0 komentarzy - napisz pierwszy Komentujesz jako gość [ lub zarejestruj]