Czy przy zapisie Polpril można wydać dowolną postać bez poprawiania recepty?

Jak na recepcie mam polpril bez podania postaci leku, mogę wydać ze zniżką cokolwiek ( kapsułki lub tabletki w zależności od tego co stosuje) i bez poprawiania recepty?

Zgodnie z § 6 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia w sprawie recept lekarskich osoba uprawniona powinna określić postać leku, jeżeli posiada on więcej niż jedną zarejestrowaną. Jeżeli tego nie zrobi, to osoba realizująca receptę na mocy § 16 ust. 1 pkt 1 lit. b może ją określić na podstawie posiadanej wiedzy, także po uzgodnieniu z pacjentem. Poprawa recepty nie jest wymagana.