Czy to prawda,  że przy wystawianiu jednego opakowania danej insuliny nie muszę pisać dawkowania? Np. Humulinu N 5 wkładów 3 ml.

Nie ma takiej konieczności, ponieważ zgodnie z § 8 ust. 1 pkt 1 lit. a rozporządzenia w sprawie recept lekarskich bez podawania na recepcie sposobu dawkowania można przepisać jednorazowo maksymalnie ilość leku odpowiadającą dwóm najmniejszym refundowanym opakowaniom.