Czy odpłatność "bezpł" jest prawidłowa?

Mam Rp na Klozapol 25 która ma odpłatność B i 100%. Lekarz napisał odpłatność Bezpl czy taki skót jest możliwy? Czy w takiej sytuacji uznaje że to błąd i wydaję na 100%, czy wydaję na B bo jedyna zniżka w tym wypadku. A gdyby była jeszcze możliwość zniżki np. 30% to wydaję na najdroższa zniżkę?

Zgodnie z § 6 ust. 1 pkt 7 odpłatność leku może być zapisana jako B lub równoważnie, co oznacza, że "bezpłatnie" lub " bezpł." jest również prawidłowe. W sytuacji podania przez lekarza błędnej odpłatności osoba realizująca wydaje lek za najwyższą odpłatnością z wykazu.