Czy na recepcie na lek recepturowy do stosowania zewnętrznego (krople do nosa, r-r do inhalacji) z efedryną musi być podane dawkowanie?

Nie ma takiej konieczności w odniesieniu do prekursorów (wymóg zgodnie § 6 ust. 1 pkt 5 lit. c rozporządzenia w sprawie recept lekarskich dotyczy jedynie substancji z wykazu A, N oraz P), jednakże należy upewnić się, że pacjent wie jak stosować przepisany lek.