Czy można zamieniać tabl. na kaps., np. Polprile czy Fluconazole? Jakie rozporządzenie o tym mówi?

Zamiana tabletek na kapsułki i odwrotnie jest dopuszczalna w oparciu o art. 15 ust. 10 ustawy Prawo farmaceutyczne, który mówi, że "różne postacie farmaceutyczne doustne o natychmiastowym uwalnianiu uważa się za tę samą postać farmaceutyczną".