Czy można wydać 1 op a 30 tbl. Ebivolu zamiast tego po 28 tabl. (10% wieksze opakowanie)?

Rp Ebivol 1 op
s:1x1
Czy można wydać 1 op a 30 tbl (10% wieksze opakowanie). Czy dotyczy to tylko wydawania odpowiedników?

Zgodnie z intencja Ministerstwa Zdrowia zapis art. 44 ust. 2c ustawy o refundacji stosuje się także do tego samego leku, więc Ebivol można wydać zarówno w opakowaniu po 28, jak i 30 tabl.