Czy można pominąć pozycję z nieautoryzowaną poprawką i wydać pozostałe leki ze zniżką?

Czy można wydać z refundacją jedną z pozycji recepty, kiedy przy jednym leku- z którego pacjent rezygnuje jest poprawione  przez lekarza dawkowanie leku? z pozycji poprawianej pacjent rezygnuje czy 2-gą i pozostałe pozycje można wydać na zniżkę gdy nie ma pieczątki lekarza przy poprawce? Czy całość na 100%

Zgodnie z §2 ust. 2 rozporządzenia w sprawie recept lekarskich każda poprawka na recepcie wymaga autoryzacji przez lekarza, przy czym, receptę traktuje się jako całość, a nie wybiórczo każdą z pozycji. Najlepiej jest poprosić lekarza o autoryzację lub policzyć całość pełnopłatnie.

p.s. Podejście różni się między oddziałami NFZ. Niektóre pozwalają by z poprawionym dawkowaniem wydać nie więcej niż 2 najmniejsze refundowane opakowania leku. Takie postępowanie wynika z faktu, że poprawiony sposób dawkowania można uznać np. za nieczytelny.