Czy można na recepcie zamienić tabletki na kapsułki i odwrotnie?

Czy można na recepcie zamienić tabletki na kapsułki i odwrotnie? Np. polpril kaps. na tabl., flumycon (kaps.) na fluconazole (tabl.) itd. Proszę o odpowiedź bo słyszałam skrajnie różne interpretacje przepisów.

Mimo że art. 44 ustawy o refundacji leków nakazuje zamianę tylko w obrębie jednej postaci, to art. 15 ust. 12 ustawy Prawo farmaceutyczne pozwala traktować różne postaci jako tożsame, ponieważ stwierdza, iż:

"Różne postacie farmaceutyczne doustne o natychmiastowym uwalnianiu uważa się za tę samą postać farmaceutyczną",

stąd wydanie tabletek za kapsułki lub odwrotnie jest zgodne z przepisami.