Czy legalne jest stemplowanie faktur i podpisywanie listow przewozowych towaru ktory z danej apteki bez wpisania na stan wedruje do innej apteki tej samej sieci, ale z innym nipem i regonem?

Zapytam bo słyszałem od znajomego: czy legalne jest stemplowanie faktur i podpisywanie listów przewozowych towaru, który z danej apteki bez wpisania na stan wędruje do innej apteki tej samej sieci ale z innym nipem i regonem? Czasem jest tak ze towar odbierają w innej aptece z podpisami i z listami przewozowymi apteki kolegi a częściej tak ze towar z niewprowadzoną na stan ostemplowaną fakturą jest zabierany przez właściciela dwa razy w tygodniu. Znajomy tłumaczy to limitami zakupów z odroczonym terminem płatności na daną aptekę. Czym to grozi podpisującemu się magistrowi bo znajomy mi się żalił, bo nie wie czy nie zrezygnować z tej pracy.

Taka praktyka nie jest legalna i kierownik apteki, który jest świadomy zaistniałej sytuacji nie powinien się na to godzić. Z drugiej strony większy problem ma osoba przyjmująca na stan towar z nieprawidłowej faktury. Z kolei ustawa Prawo farmaceutyczne nie wymienia sankcji za powyższe nieprawidłowości.