bool(true) bool(true) string(4) "post" array(1) { [0]=> string(4) "post" }
Autor: rx.edu.pl Opublikowano: 16 kwietnia 2018

Aktualizacja komunikatu NFZ dotyczącego przekazywania numeru REGON świadczeniodawcy lub podwykonawcy.

W nawiązaniu do komunikatu NFZ z października 2017 r. https://rx.edu.pl/2017/10/24/komunikat-nfz-w-sprawie-prawidlowego-sprawozdawania-w-komunikacie-lek-danych-dotyczacych-swiadczeniodawcy-numer-regon-u-ktorego-wystawiono-recepte-refundowana/ na stronie SZOI NFZ ukazała się następująca informacja:

W związku z brakiem zakończenia prac legislacyjnych dotyczących projektu Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie recept oraz realizacją świadczeń opieki zdrowotnej w ramach systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej (PSZ), w dalszym ciągu w obiegu znajdują się recepty refundowane mogące zawierać identyfikator REGON, zarówno świadczeniodawcy, który ma podpisaną umowę z Funduszem jak i podwykonawcy, który udzielił świadczenia.
W związku z powyższym dopuszcza się przekazywanie w komunikacie elektronicznym LEK, zamiennie numeru REGON świadczeniodawcy lub numeru REGON podwykonawcy, do dnia 30 czerwca 2018 r.

[Źródło: SZOI NFZ]

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Dostęp do zawartości serwisu recepty.edu.pl jest możliwy dla osób uprawnionych do wystawia recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.