Autor: admin Opublikowano: 17 września 2015

Odpowiedź MZ w sprawie zasad realizacji recept na leki zawierające zopiclon, zalepon wystawione przed wejściem w życie nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii

Szanowni Państwo,
Bardzo proszę o pilną odpowiedź na następujące pytania w kontekście obowiązującej od dnia dzisiejszego ustawy o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz innych ustaw (Dz.U. 2015 poz. 875).

1. Do dnia 1 lipca br. preparaty zawierające zopiklon czy zaleplon mogły być przepisywane na recepcie razem z innymi lekami. Czy pacjent przedstawiając takie recepty PO 1 LIPCA wystawione wcześniej niż 1 lipca, niespełniające wymogów DLA LEKÓW PSYCHOTROPOWYCH, może je zrealizować na zasadach sprzed nowelizacji? Czy należy je uznać w całości za nieprawidłowe, a tym samym odebrać pacjentom możliwość ich realizacji w zakresie wszystkich przepisanych pozycji? Niestety nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia br. nie przewiduje żadnego okresu przejściowego dla wystawionych wcześniej recept.
Np.
Rp.
Atoris 20mg 1op
Diuresin SR 1op
Polpril 10 tabl. 1op
Imovane 2op

czy osobno przepisany:
Rp.
Senzop 2op
(bez DS, bez ilości słownej, bez PESELu pacjenta, gdyż nie było takiego wymogu).

 

Odpowiedź jest dostępna tutaj.

 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Dostęp do zawartości serwisu recepty.edu.pl jest możliwy dla osób uprawnionych do wystawia recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.