Autor: admin Opublikowano: 29 czerwca 2015

Nowela ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz innych ustaw

24 czerwca 2015r. została opublikowana nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz.U. 2015. poz. 875). Wchodzi ona w życie z małymi wyjątkami od 1 lipca 2015r.

Najważniejsza zmiana związana z realizacją recept, to dodanie do grupy IV-P następujących substancji:

zaleplon  (dostępny pod nazwą Morfeo),

zopiklon  (dostępny pod nazwami Imovane, Dobroson, Senzop),

tapentadol  (dostępny pod nazwą Palexia oraz Palexia Retard).

Recepty na w/w leki wystawione od dnia 1 lipca 2015r. muszą być wypisywane na osobnych blankietach oraz muszą zawierać niezbędne dane wymagane rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 11 września 2006r. w sprawie środków odurzających oraz substancji psychotropowych) oraz rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie recept lekarskich z dnia 8 marca 2012r.

Te dane to:

– wyrażona słownie: ilość sumaryczna substancji psychotropowej lub wielkość dawki i ilość jednostek dawkowania,

– sposób dawkowania,

– numer PESEL oraz dane pacjenta,

– imię, nazwisko oraz PWZ lekarza.

Nowelizacja dostępna jest pod tym adresem.

[Zespół Rx.edu.pl]